Plaukimo pamokos: ką reikia žinoti

Išmokti plaukti – niekada nevėlu. Specialistai sako, kad geriausia tai padaryti vaikystėje, 5-7 metų, tačiau plaukimas gali tapti jūsų gyvenimo dalimi ir sulaukus pensinio amžiaus.

Kaip išmokti plaukti? Esminis dalykas – teisinga technika: galima skaityti knygas ir žiūrėti mokomuosius vaizdo filmukus, tačiau efektyviausias ir greičiausias būdas pradėti plaukti – praktiniai užsiėmimai su patyrusiu treneriu.

Klaipėdos baseine siūlomos ir individualios, ir grupinės treniruotės norintiems išmokti plaukti ar patobulinti jau turimus įgūdžius. Nesibaiminkite, kad pirmųjų pamokų metu jausitės lyg ne savo lėkštėje – juk tai nauja patirtis! Siekite savo tikslo, nes sunkumai yra laikini.

Atidžiai klausykitės trenerio nurodymų, pasistenkite fiziškai pajausti, ką jis sako: dešinė ranka – toliau, stipresnis mostas, greičiau, ilgiau? Kuo greičiau suprasite patarimų esmę, tuo sparčiau pasieksite rezultatų.
Manote, kad kojos – svarbiausia kūno dalis plaukiant? Netiesa: daugiau dėmesio reikia skirti kūno padėčiai vandenyje ir rankų judesiams.

Kas sunkiausia iš pradžių? Išmokti teisingai kvėpuoti „į vandenį“.  Nereikia sulaikyti kvėpavimo, nes vandenyje kvėpuojame taip pat, kaip ir būdami sausumoje.  Įkvepiame tik per burną, iškvėpti galima ir per nosį, ir per burną. Svarbiausia kvėpuoti pilna krūtine.

Ar yra teisingiausias kvėpavimo būdas? Tikrai ne. Vieni kvėpuoja atlikdami kas antrą mostą ir tik pasukę galvą į dešinę, kiti – į abi puses per kiekvieną rankos mostą. Svarbu atrasti, koks kvėpavimas jums tinka.

Pajautėte, kad užgulė ausis? Neišsigąskite, tai laikinas reiškinys. Po treniruotės, kaip vaikystėje, pašokinėkite, palenkę galvą ant vienos kojos.

Reguliarumas – svarbus aspektas norintiems išmokti plaukti ar patobulinti savo plaukimo įgūdžius. Pasistenkite lankyti plaukimo pamokas bent du kartus per savaitę.

Ir prieš treniruotę nerekomenduojama daug ir sočiai valgyti. Jeigu jaučiate alkį, lengvai užkąskite.

Šilto vandens ir malonių plaukimo akimirkų Klaipėdos baseine!

Atgal