Klaipėdos baseine – sporto fotografijų paroda

Klaipėdos miesto sporto fotografijų paroda vasario 13 dieną iš „Švyturio“ arenos persikėlė į Klaipėdos baseiną (Dubysos g. 12). Eksponuojamus 34 su Klaipėdos sportu susijusius kadrus jau spėjo apžiūrėjo plaukti besimokantys pradinukai.

Parodą iki balandžio 1 dienos Klaipėdos baseino pirmajame aukšte gali nemokamai pamatyti visi norintieji, vėliau paroda bus perkelta į Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) antrąjį aukštą.

Minėta paroda pirmieji galėjo pasigrožėti Klaipėdos sportininkai, 2019 metų gruodžio 20 dieną Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos konferencijų salėje dalyvavę renginyje „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2019“. Vėliau paroda buvo eksponuojama „Švyturio“ arenoje.

Parodoje eksponuojami geriausi atrinkti darbai, kurie buvo pateikti Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) rengiamam sporto fotografijų konkursui.

Konkursui savo darbus pateikė 16 autorių, parodai atrinkti 34 kadrai (iš viso buvo atsiųsti 77 darbai).

Konkurso darbus vertino ir parodai atrinko komisija, kurią sudarė fotografijos menininkas Remigijus Treigys, sportuojantis fotografas Andrius Lamauskas, fotografuojantis architektas Vaidotas Dapkevičius, sporto žurnalistas Paulius Matulevičius ir parodos kuratorius Darius Raišutis.

Parodoje galite pamatyti ir komisijos Metų sporto kadru pripažintą Andrejaus Zelevo fotografiją „Visiška B’avarija“. Nuotraukoje, kurioje užfiksuota žirginio sporto akimirka, puikiai atspindima emocija, dramatiškumo ir nesuvaidintos tikrovės jausmas. Nuotraukoje pavaizduotas šalia kliūties suklupęs ir dramatiškai dėl išlikimo kovojantis žirgas ir jo raitelė.

Taip pat galėsite pasigrožėti ir renginio „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2019“ metu dalyvių išrinktu geriausiu kadru „Tribūnos“, kurį užfiksavo sportuojanti fotografė Banga Balnaitė-Stonienė. Jos kadre užfiksuotos tribūnos, kuriose belaukdamas krepšinio rungtynių užsnūdo vyriškis.

Tai jau antroji Klaipėdos miesto sporto fotografijos paroda, kurios tikslas dokumentuoti 2019 metų Klaipėdos miesto sporto įvykius. Profesionalų ir mėgėjų fotografų darbuose užfiksuotos varžybų, treniruočių, įvairių renginių bei aktyvaus laisvalaikio akimirkos.

Šis kasmetinis renginys skatina fotografų domėjimąsi sportu ir sportininkų domėjimąsi fotografija.

„Dėkojame visiems konkurso dalyviams tikėdamiesi, kad tokia Klaipėdos miesto sporto fotografijų paroda-konkursas taps kasmetiniu renginiu, skatinančiu fotografų domėjimąsi sportu ir fotoobjektyvu fiksuojančiu miesto sporto bendruomenės gyvenimą„, – sakė šios parodos kuratorius Darius Raišutis.

Atgal